Революція в медичній освіті

Дата публікації:02.11.2024

Революція в медичній освіті: як україно-британський проєкт відкриває нові горизонти для студентів УжНУ у віртуальних консультаціях

У рамках спільного українсько-британського проєкту студенти 6-го курсу Медичного факультету УжНУ отримують унікальну можливість зануритися в реальний світ сімейної медицини, не виходячи з аудиторії. З вересня цього року кафедра СМАД Медичного факультету №2 УжНУ спільно з клінікою “InterFamily” проводить пілотний проєкт з віртуальних консультацій сімейного лікаря. Мета ініціативи — наблизити загальну клінічну практику до майбутніх медиків, відкривши їм доступ до реального консультування пацієнтів у віртуальному форматі.

Завдяки цій ініціативі майбутні лікарі мають змогу:

  • спостерігати за прийомом пацієнтів різного віку з різноманітними захворюваннями в режимі реального часу;
  • брати участь у підборі індивідуального плану скринінгу, діагностики та лікування для реальних пацієнтів;
  • оцінити можливості сучасних медичних гаджетів, таких як віртуальні окуляри електронні отоскоп та стетоскоп;
  • обговорювати складні клінічні випадки разом з досвідченими лікарями.

Завдяки активній участі Харківського та Буковинського державних медичних університетів проєкт набирає обертів. На сьогодні вже проведено вісім клінічних сесій. Протягом цього семестру вони відбуваються щопонеділка і вже невдовзі стануть невід’ємною частиною навчального процесу.

Організатори проєкту сподіваються, що завдяки цій ініціативи українські студенти-медики отримають навички, необхідні для роботи в практичній медицині і зможуть надавати якісну медичну допомогу пацієнтам.

Наразі такий унікальний набір девайсів для віртуальних клінічних практик є лише у кафедри СМАД Медичного факультету №2 УжНУ та клініки “InterFamily”. Наприкінці семестру планується звернутися до британських партнерів з проханням забезпечити віртуальними медичними приладами також ті університети, які продемонстрували найбільшу активність у рамках проєкту.

Цей проєкт є не тільки новим форматом освіти, а й важливим кроком у впровадженні інноваційних технологій у підготовку медиків в Україні.