Дата публікації:14.11.2023
Лікарня, на яку збирали усім світом. В Ужгороді безкоштовно лікують переселенців та військових у новій клініці. А починалося усе з невеликого медичного кабінету та ентузіазму місцевих медиків. Про шлях від лікування в коридорі до сучасної клініки – розкажуть наші кореспонденти.
Павло Колесник – сімейний лікар:
Це в нас реєстратура, туалет, нова кімната, це кабінет сімейного лікаря, ще один кабінет сімейного лікаря, тепер в цей час тотального руйнації міст будинків, того що стільки часу прийшлося будувати людям, нам треба щось створювати.
На цьому минулорічному відео лікар з Ужгорода Павло Колесник показує порожнє приміщення у новобуді. Тут планував облаштувати волонтерську клініку. Минуло трохи більше року. Все, що задумав – втілив у життя.
Коли розпочалася повномаштабна війна, лікарі Ужгорода згуртувалися. Волонтерили на вокзалі, у гуртожитках, у хабі “Совине гніздо”. Згодом перемістилися у невеликий кабінет, продовжили безкоштовно лікувати біженців з різних куточків України. А ще Павло розробив проєкт клініки і відправив його благодійникам за кордон.
Павло Колесник – сімейний лікар:
Рік тому це голі стіни, де нічого не було. Це місце, яке нам вдалося придбати за допомогою донатів наших Європейських спонсорів, викладачів сімейної медицини. Лікарів наших друзів із Штатів. І саме головне – у нас є команда спеціалістів, однодумців, які згуртувалися ще навколо ідеї, коли нічого не було.
Кошти збирали з усього світу. Доктор Марк із американського міста Корваліс – один із тих хто відгукнувся.
Доктор Марк Ремптон – сімейний лікар із міста Корваліс (США):
Ми теж хотіли допомогти. Павло із командою працювали буквально у коридорі, потім в іншому приміщенні, ми допомогали ліками. А коли вирішили зробити цю клініку, ми вирішили допомогти.
Нині у клініці працює більше сорока людей. Вікторія у команді лікарів-волонтерів з початку вторгнення. Тоді ходила з аптечкою в гуртожитки, нині сімейний-лікар.
Вікторія Рецин – сімейний лікар:
Перший день війни, і ти йдеш, тому що там кашель. Рік фактично я пропрацювала волонтером, а вже пізніше офіційно тут лікарем.
Обладнання теж частково закупили благодійники. Вони ж передають і медикаменти, безкоштовні для переселенців.
Ірина – переселенка з Бердянська:
Я з міста Бердянська, Запорізької області, це окупована територія і так опинилися на Закарпатті в Ужгороді. За 2 тижні мене майже поставили на ноги. Це накопичений стрес.
Окрім переселенців, тут безкоштовно лікують і військових. Також проводять різні безкоштовні тренінги для медиків. Медики-волонтери своїм прикладом доводять, що у світі немає нічого неможливого. А ще вірять, що перемога України вже близько.
Джерело: https://podrobnosti.ua/2483561-v-uzhgorod-bezkoshtovno-lkujut-pereselentsv-ta-vjskovih-u-novj-klnts.html