Весняна школа глобального здоров'я в Німеччині

Дата публікації:23.04.2024

Нещодавно наші молоді колеги, інтерни, мали можливість відвідати Весняну школу глобального здоров’я в Дрездені, Німеччина.

Це був насичений, цікавий та пізнавальний тиждень, де ми отримали нові знання та навички. Ми говорили про імміграцію населення, стійкість до антибіотиків, питання вакцинації, забруднення навколишнього середовища та його вплив на глобальне здоров’я, а також про роль первинної медико-санітарної допомоги у глобальному здоров’ї.

Ми брали участь у воркшопах, де обговорювали різні ситуації, пов’язані з проблемами, що негативно впливають на здоров’я, та шляхи їх вирішення.

Ми відвідали симуляційний центр, де навчають невідкладної допомоги не лише студентів-медиків та лікарів, а й усіх інших професій (військових, поліцейських), що є дуже цінним. Незабаром ми використаємо нові знання та практичні поради для створення тренінгів у нашому симуляційному центрі.

Ми також відвідали клініку сімейного лікаря та порівняли специфіку роботи сімейних лікарів у Німеччині та Україні. Ми помітили, що сімейні лікарі в Німеччині вирішують більшість проблем, з якими до нас звертаються пацієнти, і лише в крайніх випадках направляють їх на вторинну допомогу.

Ми раді, що сімейні лікарі в нашій клініці намагаються працювати за європейською моделлю, і будемо продовжувати вдосконалювати надання первинної допомоги, використовуючи корисні поради наших закордонних колег.

Щиро дякуємо закордонним колегам за запрошення.

У свою чергу, ми запросили їх до Ужгорода, тож сподіваємося на майбутню співпрацю та створення нових цікавих проектів.