DIGI4Care

Починаючи з 2023 року клініка сімейної медицини “InterFamily” бере участь в інтернаціональному проєкті DIGI4Care, що має на меті сприяти впровадженню інновацій та цифрових технологій у сфері охорони здоров’я через транснаціональну співпрацю. Партнерство DIGI4Care складається з восьми країн: Австрії, Чеської Республіки, Словаччини, Угорщини, Болгаріі, Румунії, України та Боснії і Герцеговини.

DIGI4Care – Трансформація подорожей пацієнтів за допомогою цифрових інновацій в охороні здоров’я в Дунайському регіоні.

DIGI4Care, нова ініціатива Стратегії ЄС для Дунайського регіону (Програма Дунайського регіону), спрямована на переосмислення шляхів пацієнтів за допомогою інновацій та співпраці шляхом тестування, перевірки та стратегічної інтеграції цифрових рішень і рішень у галузі штучного інтелекту.

Сприяючи співпраці, обміну знаннями та інноваційному потенціалу, проєкт спрямований на подолання цифрового розриву між новими і старими державами-членами Європейського Союзу, а також країнами Дунайського регіону, які не є членами ЄС.

Провідна інституція Бюджет Тривалість Партнерство Цільові захворювання Результати
Health Management Training Centre, Semmelweis University – Угорщина. 2.3 Міліона ЄВРО 2,5 року Словаччина, Чехія, Угорщина, Австрія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Румунія, Україна. Діабет, серцево-судинні захворювання, хвороба Альцгеймера, деменція та інші когнітивні розлади. Модель інтегрованої медичної допомоги з використанням цифрових технологій, план дій.

Забезпечення ефективної інтеграції цифрових технологій в охорону здоров’я

Окрім впровадження нових технологій, DIGI4Care зосереджується на оцінці доцільності, переваг та доданої вартості інтеграції цифрових технологій у процеси охорони здоров’я, таких як оцінка технологій, моделі фінансування, управління даними, етичні міркування та розвиток навичок персоналу. Цей підхід гарантує, що цифрові рішення будуть ефективно інтегровані в клінічну практику, а медичні працівники отримають необхідні навички для їх успішного впровадження.

Від профілактики до реабілітації: пілотування цифрових рішень для поширених захворювань

Чотири пілотні заходи будуть спільно розроблені, впроваджені та оцінені і зосереджені на впровадженні цифрових технологій для лікування таких поширених захворювань, як діабет, серцево-судинні захворювання, хвороба Альцгеймера, деменція та інші когнітивні розлади. DIGI4Care використовує можливості технологій для поліпшення якості медичних послуг і результатів лікування пацієнтів у всьому медичному континуумі – від профілактики, скринінгу від первинної та амбулаторної допомоги до постклінічної, довгострокової та реабілітаційної.

Забезпечення довгострокового успіху за допомогою комплексної цифрової структури

Проєкт також передбачає розробку цифрової моделі інтегрованої медичної допомоги та планів дій для сприяння безперешкодному впровадженню цифрових технологій протягом усього шляху пацієнта. Ці зусилля будуть підтримані цифровою платформою знань і радаром для сприяння постійному обміну цифровими технологіями в галузі охорони здоров’я. Крім того, пілотна модель управління даними забезпечує порівнянність результатів і полегшує майбутню співпрацю, а спеціальна інформаційна панель уможливлює прийняття рішень на основі даних для ширшого впровадження.

Оснащення, навчання та розширення прав і можливостей: інструменти для сталого покращення охорони здоров’я

Крім того, DIGI4Care створює комплексний навчальний інструментарій та університетські навчальні програми, щоб гарантувати, що медичні працівники мають сучасні навички використання цифрових технологій. За допомогою семінарів з розбудови потенціалу в різних регіонах та розробки навчальних матеріалів DIGI4Care має на меті підвищити обізнаність медичних працівників та надати їм необхідні навички для ефективного впровадження цифрових рішень у своїй практиці. Такий цілісний підхід, а також розробка політичних рекомендацій сприяють широкій підтримці цифрових технологій в охороні здоров’я.

Клініка сімейної медицини “InterFamily” відкрили Навчальний центр сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, якій має п’ять підрозділів: 1) Навчальний кабінет цифрового моделювання; 2) Віртуальний клінічний кабінет; 3) Навчальний кабінет ультразвукової діагностики; 4) Симуляційний кабінет сімейних лікарів та 5) Кабінет догляду за немовлятами та дітьми.

За допомогою цих інструментів в рамках Пілоту 2 DIGI4Care Клініка “InterFamily” може стати своєрідним полігоном для відпрацювання методологій всіх партнерів проекту.

Маючи ці інструменти, ми можемо поставити наступні цілі:

  1. Веб-платформа Screening Advisor (рання діагностика) може допомогти виявити приховані симптоми серцево-судинних захворювань (ССЗ) та діабету, про які пацієнт не знає.
  2. “Розумні окуляри” можуть забезпечити дві альтернативи:
    -надати належні практичні навички клінічного скринінгу, включаючи: комунікативні навички, контроль артеріального тиску, спеціальні лабораторні аналізи, фізичне обстеження тощо
    – телемедицина, коли найкращі медичні експерти з країн проекту можуть лікувати та консультувати на відстані.
  3. Веб-платформа Screening Advisor, “розумні окуляри” та навчальний центр з симуляційними манекенами, безумовно, допоможуть досягти “найкращих практик”.