Секрети успіху пацієнтів, які пережили судинні катастрофи (реабілітація після інфаркта міокарда та інсульту)

Дата публікації:06.12.2024

Чи є у вас близькі, родичі або знайомі, які перенесли інфаркт міокарда (чи як його називають у повсякденному спілкуванні “серцевий напад”?). А які симптоми цього стану дозволять вчасно набрати 112?

Усі знають, що патологічний Q на ЕКГ найчастіше свідчить про перенесений інфаркт. А чи змогли б Ви побачити на ЕКГ початкові зміни при інфаркті (ті, які стаються у перші 30-60 хв) і попередити появу патологічних Q, вчасно скерувавши пацієнта … куди?

А і справді, який маршрут пацієнта з інфарктом є найбільш вигідним для збереження/порятунку міокарда і життя? Бо вираз “час-це міокард” використовують саме для підкреслення важливості кожної хвилини при цьому стані.

Що робити з пацієнтом з підозрою на інфаркт, доки не приїхала швидка? Чи відомо Вам, які таблетовані препарати варто мати в амбулаторії, машині швидкої допомоги, щоб покращити прогноз такого пацієнта?

Які юридичні підстави для встановлення діагнозу інфаркту міокарда і який діагноз в перші години імовірного інфаркту, здатен визначити маршрут та швидкість надання допомоги? Коли чекати появи двох смужок при інфаркті і чи чекати взагалі? Як знеболити інфаркт?

Як не відмінити пацієнту, що виписався після інфаркту, життєво необхідні ліки і прийом яких ліків може бути припинений? 1,2 чи 3 таблетки антиагрегантів 1, 3, 6 чи 12 місяців? А коли довше? А коли антикоагулянт?

Чи дозволений після інфаркту біг? А велосипед? А інтимні стосунки?

Якщо Ви не знаєте чи не впевнені бодай у одній з ланок цього тривалого процесу ведення пацієнта з інфарктом до стаціонару та після виписки, то це може скоротити тривалість ведення такого пацієнта через смерть у перші години (через затримку діагностики) чи після виписки (через пізні ускладнення інфаркту).

Завітайте до нас на тренінг, ми поінформуємо Вас, а отже і озброїмо знаннями та вміннями, які дозволять рятувати життя Ваших пацієнтів, вчасно скеровуючи пацієнтів з імовірним серцевим нападом у катетерну лабораторію, та не робити помилок після виписки на амбулаторний етап.