Сьогодні Всесвітній день обізнаності про ендометріоз

Дата публікації: 13.03.2024

|

Місце: Клініка "InterFamily"

Сьогодні Всесвітній день обізнаності про ендометріоз — патологія жіночої репродуктивної системи, яке вражає дівчат і жінок репродуктивного віку.

Кожного дня я отримую багато питань стосовно цього захворювання, тому сьогодні відповім на найчастіші запитання та спростую міфи про ендометріоз

«1. Болючі менструації в підлітковому віці – це норма.»

Це міф!
Менструація, у будь-якому віці повинна бути не болюча, або не викликати суттєвих порушень у звичайному житті, як жінки так і дівчинки підлітка. Виражена болючість може бути першим симптомом розвитку ендометріозу в підлітковому віці, так як існує 10-річна затримка в діагностиці даного захворювання.

(https://odrex.ua/treatment/endometrioz/) «2. Ендометріоз — захворювання зрілих жінок.»

Це міф!
Патологія може з’являтися у зовсім молоденьких дівчат уже під час перших менструацій. Списувати болі, рясні кровотечі, запаморочення і втрату свідомості на примхи гормонального фону, який ще не сформувався — помилка. Дані симптоми потребують негайної консультації гінеколога.

«3. Найкращий метод лікування ендометріозу — це вагітність.»

Це міф!
Якщо захворювання не стало на заваді зачаттю та виношуванню малюка, позитивна динаміка вірогідна: у деяких жінок, які страждають від болісних і рясних менструацій, після пологів самопочуття справді поліпшується. Це відбувається тому, що ендометріоз – естрогензалежне захворювання, а під час вагітності на перший план виходить прогестерон. Але таке «лікування» спрацьовує далеко не у всіх випадках.

«4. Вагітність може вилікувати ендометріоз.»

Це міф!
Вагітність вважається станом природньої гормональної терапії, під час якої більшість проявів ендометріозу може зникнути. На жаль, через високий рівень естрогену, особливо в перші два триместри, симптоми можуть стати ще більш вираженими. І всі скарги відновляться з поверненням першої менструації.

«5. Менопауза лікує ендометріоз.»

Це міф!
Незважаючи на неприємні відчуття, що супроводжують період менопаузи, багато хто з жінок, страждаючих від ендометріозу, із нетерпінням чекають настання цього періоду. Під час менопаузи організм перестає виробляти естроген — гормон, відповідальний за ріст ендометрію матки. Так, рясні кровотечі зупиняються, але не сам ендометріоз. Жінки, які знаходяться на гормональній замісній терапії, або ті, чий організм продовжує виробляти маленьку кількість естрогену, наприклад жінки з ожирінням, можуть як і раніше страждати від дискомфортних відчуттів, пов’язаних із присутністю вогнищ ендометоріозу.

Сподіваюся, після даного допису у вас стало на декілька відповідей більше. Проте, якщо питання все ще залишилися — ласкаво запрошую до себе на консультацію в клініку «InterFamily».

Запис за телефоном:
Памʼятайте, ваше здоровʼя, у ваших руках. З турботою, ваша лікарка-гінекологиня