Курс LEONARDO

Дата публікації:10.06.2024

Вперше в Україні! Топові спікери зі Швейцарії, Естонії, Чехії та України

Курс “Leonardo”, розроблений Європейською Академією викладачів сімейної медицини EURACT, вже багато років з успіхом проводиться в Європі для менторів, тренерів, викладачів з багатьох країн. 

Ми отримали унікальну можливість  пройти курс в Україні – в гостинному Ужгороді, який вкотре довів, що вміє тепло приймати гостей та презентувати Україну на міжнародному рівні як сучасну європейську державу з багатою культурою та прогресивною наукою. Курс проводився вперше в Україні, в Ужгороді, в стінах унікальної будівлі кафедри сімейної медицини та амбулаторної допомоги медичного факультету 2 УжНУ. 

Спікери з Європи та учасники з України були вражені неповторними приміщеннями нової будівлі кафедри, облаштованого новітніми навчальними інструментами і обладнанням, симуляційним центром, холами та навчальними кімнатами, оздобленними витворами мистецтва, які були надані кафедрі закарпатською майстринею-аматором, сімейним лікарем Наталією Колесник.

Курс “Leonardo” – це можливість, перш за все, обмінятися досвідом з колегами з України та Європи, отримати наснагу і натхнення, адже викладання, як і будь яка навичка, потребує не тільки постійної практики, але і вдосконалення.

Організатором та координатором цією події міжнародного значення виступив Павло Колесник, засновник та керівник клініки “InterFamily”національний координатор України в Європейській академії викладачів сімейної медицини.

3 дні насичених теоретичних та практичних занять, організаційна частина заходу, екскурсія містом та автентична вечеря справили неабияке враження на українських лікарів та міжнародних колег.

Учасники курсу отримали міжнародні сертифікати, нові знання, корисні навички та незабутні враження.

Другий , хочемо розповісти вам трохи більше про курс «Leonardo» та наших спікерів

Курс «Leonardo» EURACT першого рівня призначений для тих, хто бажає

займатися викладанням сімейної медицини, або вже має певний досвід у цьому

Його основними цілями є підвищення рівня індивідуального рівня у викладанні сімейної медицини в європейських країнах, забезпечення поширення знань та навичок учасниками курсу у своїх країнах та містах

А зараз трошки про спікерів:

Arabelle Rieder, доцент кафедри сімейної медицини університету Женеви, національний координатор Швейцарії Європейської академії викладачів сімейної медицини, сімейний лікар, Швейцарія

Ruth Kaldа, професор кафедри сімейної медицини університету Естонії, національний координатор Естонії Європейської академії викладачів сімейної

медицини, сімейний лікар, Естонія

Johanna Sommer,сімейний лікар,доцент кафедри сімейної медицини університету Женеви,Швейцарія.

Jachym Bednar, асистент (BME в Інституті загальної практики, 1-й медичний факультет Карлового

університету, викладач ST на кафедрі загальної практики в Інституті післядипломної медичної освіти, лікар загальної практики, представник Euract Чеської Республіки

Колесник Павло, доцент кафедри сімейної медицини Ужгородського національного університету, національний координатор

України Європейської академії викладачів

сімейної медицини, сімейний лікар

Шушман Іванна, доцент кафедри внутрішньої медицини Ужгородського національного університету, сімейний лікар

Ільков Оксана асистент кафедри сімейної

медицини Ужгородського національного

університету, сімейний лікар

Манзулич Гелена асистент кафедри сімейної медицини Ужгородського національного університету, сімейний лікар

Курс став чудовою можливістю поділитись досвідом та разом професійно зростати????????

В рамках курсу «Leonardo» проходили міжнародні воркшопи, симуляційні і віртуальні, під егідою гранту Digi4Care

POCUS – point of care ultrasound, наочне навчання УЗД, який проводив студент 5 курсу УжНУ, талановитий хлопець з Африки.

Воркшоп з віртуальними девайсами: віртуальні окуляри, отоскоп і стетоскоп (про них ми маємо окреме відео в профілі). Обговорювали численні переваги цього сучасного обладнання та нові можливості для викладання сімейної медицини.

А також знайомили учасників курсу з симуляційними маникенами, які є унікальним обладнанням та використовуються студентами та лікарями задля навчальних цілей.Крім того, окремо виділимо воркшопи з реабілітації та цікаві практичні в заняття в командах, де лікарі приміряли на себе інші ролі, для покращення рівня комунікації лікар-пацієнт.