https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/rekomendovani-shheplennya/
Дуже важливо подбати про захист від дифтерії та правця. Чергову дозу ви можете отримати у свого сімейного лікаря безкоштовно кожні 10 років, починаючи з 16 років.
Згідно з рекомендаціями CDC (Центрів контролю та профілактики захворювань США), адаптованими до України, всім дорослим, незалежно від роду діяльності, важливо отримати такі щеплення:
Вам рекомендовано отримати вакцину проти дифтерії та правця (АКДП-М) з ревакцинацією раз на 10 років.
Вам рекомендується зробити щеплення щонайменше 1 дозою пневмококової вакцини, а також щорічну ревакцинацію проти грипу та COVID-19*.
*За актуальними рекомендаціями щодо Covid-19 звертайтеся до свого сімейного лікаря
Рівень доказовості A
Вам рекомендується щорічно робити щеплення від грипу та COVID-19*.
*За актуальними рекомендаціями щодо Covid-19 зверніться до свого сімейного лікаря.
Оскільки Ви працюєте у сфері охорони здоров'я, відповідно до рекомендацій Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), адаптованих для України, Вам рекомендована вакцинація проти: кашлюку (одна доза вакцини АаКДП-М (Бустрікс)), менінгококової інфекції (для працівників лабораторій, які контактують з N. meningitidis) – одна доза вакцини Менактра або Німенрикс (бустерна доза кожні 5 років, якщо ризик інфікування зберігається), а також, за відсутності щеплень або даних про щеплення чи перенесені захворювання: поліомієліт, гепатит В, краснуха, епідемічний паротит та вітряна віспа.
Відповідно до рекомендацій CDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань США), адаптованих до України, працівники освіти мають бути вакциновані проти таких інфекцій: кашлюку (одна доза вакцини АаДПМ (Бустрікс), менінгококової інфекції (для працівників лабораторій, які контактують з N. meningitidis) – для постконтактної профілактики у разі спалаху вакцинокерованого штаму в дитячому колективі – одна доза вакцини Менактра або Німенрикс Менактра або Німенрикс та, за відсутності щеплень або даних про щеплення чи перенесені захворювання: поліомієліт, гепатит В, краснуха, епідемічний паротит та вітряна віспа.
Ви можете зробити щеплення проти вірусу папіломи людини: 3-дозова серія.
Вам потрібно зробити щеплення від кору, краснухи, паротиту 2-ма дозами з мінімальним інтервалом в 1 місяць.
Ви можете отримати 2 дози щеплення проти гепатиту А з мінімальним інтервалом у 5 місяців.
Вам рекомендована вакцинація проти гепатиту В 3-ма дозами за схемою 1-1 місяць або 1-5 місяців.
Рекомендується зробити щеплення проти вітряної віспи 2-ма дозами з мінімальним інтервалом у 6 тижнів (згідно з інструкцією до препарату).
Навіть якщо Ви не палите самі, пасивне куріння також шкодить Вашому здоров’ю:
Воно може скоротити тривалість життя і збільшити схильність до захворювань, які найчастіше зустрічаються у курців (рак, хронічні захворювання легень, хвороби серця, інсульт, діабет, порушення сексуальної функції тощо). Тому намагайтеся уникати перебування поряд із людиною, коли вона курить. Якщо є можливість, порекомендуйте їй звернутися до лікаря по допомогу щодо відмови від куріння.
Екс-курці мають підвищений ризик розвитку різних видів раку, зокрема раку легень. Навіть після відмови від куріння ризик залишаються вищим, ніж у людей, які ніколи не курили.
Це непросте і дуже важливе рішення, і за підтримки лікаря, який підтримає вас перевіреними сучасними методами, кинути палити буде набагато легше
Рекомендації:
Для вас важливо кинути палити зараз, і ваш лікар зможе допомогти вам, якщо вам це буде потрібно.
Ви не готові кинути палити зараз, швидше за все, у вас є деякі передумови або певні фактори, які не дозволяють вам прийняти це рішення, і вас можуть турбувати такі фактори, як
Рішення є! За допомогою сучасних методів, які допомогли сотням тисяч людей кинути палити, зверніться до свого сімейного лікаря за консультацією з цього питання.
Очевидно, що на цьому етапі у вас є певні перешкоди, такі як
Якщо ви хочете позбутися цих факторів, існує ефективний метод, який вже допоміг тисячам людей з нікотиновою залежністю кинути палити. Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб обговорити його.
Намагайтеся і надалі не вживати алкоголь, оскільки будь-яка доза алкоголю шкідлива для вашого здоров'я.
Будьте обережні, адже будь-яка доза алкоголю шкідлива для вашого здоров'я.
Вам не загрожує алкогольна залежність. Намагайтеся зменшити кількість алкоголю, який ви вживаєте, оскільки будь-яка доза алкоголю шкідлива для вашого здоров'я.
Існує ризик, що у вас є алкогольна залежність. Це загрожує твоєму здоров'ю. Якнайшвидше зверніться до лікаря.
Судячи з вашої інформації, ви маєте недостатню вагу. Це може бути симптомом серйозного захворювання. Якнайшвидше зверніться до лікаря за порадою та консультацією.
Виходячи з ваших даних, ви маєте нормальну вагу. Підтримуйте її на цьому рівні.
Слідкуйте за індексом маси тіла Навіть якщо ваш індекс маси тіла в нормі, якщо ви чоловік і ваш обхват талії більше 94, або якщо обхват талії більше 80 см, це може свідчити про певні зміни і вимагати візиту до лікаря.
Виходячи з вашої інформації, ви маєте надлишкову вагу. Це може бути пов'язано з серйозним захворюванням. Будь ласка, якнайшвидше зверніться до лікаря за порадою та консультацією.
Виходячи з вашої інформації, ви страждаєте на ожиріння. Це може бути наслідком серйозного захворювання. Негайно зверніться до лікаря за порадою та консультацією.
Пацієнти з абдомінальним ожирінням (яке також називають центральним ожирінням, вісцеральним ожирінням, андроїдним ожирінням або чоловічим ожирінням) мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань, діабету, гіпертонії, дисліпідемії та стеатозу печінки, пов'язаних з метаболічною дисфункцією, і мають вищі показники загальної смертності.
Україна відноситься до регіону із високою поширеністю Гепатиту В. Рекомендуємо проконсультуватися із сімейним лікарем для вирішення питання вакцинації. та скринінгу гепатиту В.
Виходячи з ваших відповідей, у вас є фактори ризику гепатиту В. Робоча група з профілактичних послуг США (USPSTF) рекомендує пройти експрес-тест на гепатит В.
Зверніться до свого сімейного лікаря для отримання детальної інформації.
Рівень доказовості B
Якщо у вас діагностували гепатит В або гепатит С, важливо регулярно відвідувати лікаря, щоб контролювати функцію печінки та уникати факторів, які можуть пошкодити печінку, таких як алкоголь і певні ліки. Пацієнтам з гепатитом В часто призначають противірусну терапію для контролю інфекції, але вірус залишається в організмі. Важливо знати, що існують сучасні противірусні препарати, які можуть вилікувати гепатит С, і що в Україні доступна вакцинація від гепатиту В. Тому звернення до лікаря для обговорення лікування є ключовим кроком до покращення здоров'я та запобігання ускладнень.
Україна є регіоном з високим рівнем поширеності гепатиту С. Ми рекомендуємо вам проконсультуватися з вашим сімейним лікарем, щоб вирішити, чи варто проходити скринінг на це захворювання.
Судячи з ваших відповідей, у вас є фактори ризику захворювання на гепатит С. Рекомендуємо пройти експрес-тест на гепатит С.
За деталями зверніться до сімейного лікаря.
В Україні існує високий ризик захворювання на туберкульоз легень. Вам рекомендується пройти пробу Манту або квантіферон, одноразово або, якщо ви перебуваєте у групі високого ризику, регулярно. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб вирішити, чи варто проходити скринінг на туберкульоз.
У тебе діагностували туберкульоз. Зверніться до лікаря і не займайтеся самолікуванням. Існують програми боротьби з туберкульозом та ефективні ліки. Лікування туберкульозу потрібно починати якомога раніше, щоб отримати найкращі результати. Попередь людей, які тебе оточують, адже туберкульоз не робить різниці між соціальним статусом і є однаково небезпечним для всіх.
Важливо дотримуватися певних медичних рекомендацій, коли ви контактуєте з людьми, хворими на туберкульоз. Проходьте регулярне обстеження на туберкульоз, особливо якщо ви були в тісному контакті з інфікованими людьми. Це може включати тести на туберкульоз, такі як проба Манту або квантиферонова проба. Також слід звертати увагу на такі симптоми, як тривалий кашель, нічна пітливість і втрата ваги. Якщо ви підозрюєте інфекцію, негайно зверніться до лікаря для подальшого обстеження та можливого лікування.
Для людей, які часто подорожують до Південної Азії та Африки, важливо дотримуватися певних медичних рекомендацій. Рекомендується зробити щеплення від гепатиту А і В, черевного тифу, жовтої лихоманки та менінгококової інфекції, залежно від країни. Також необхідно пройти обстеження на малярію і туберкульоз після повернення, якщо ви контактували з потенційно небезпечними регіонами. Уважно стежте за такими симптомами, як лихоманка, кашель або висип, і в разі їх появи звертайтеся за медичною допомогою.
Для людей, які планують подорожувати до Південної Азії та Африки, важливо дотримуватися певних медичних рекомендацій. Рекомендується запланувати вакцинацію, щоб захистити себе від смертельно небезпечних хвороб. Будь ласка, зверніться до свого сімейного лікаря, щоб запланувати вакцинацію.
Для захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) та ВІЛ, рекомендується обов'язково використовувати презервативи під час сексу з новими партнерами або навіть у шлюбі, якщо є ризик зараження. Це дозволить зберегти здоров'я та запобігти передачі інфекції іншим людям Якщо у вас і вашого партнера немає ризику ЗПСШ і ви плануєте сім’ю, можна розглянути інші методи контрацепції, які підходять саме для вас. Для вибору оптимального методу контрацепції зверніться до лікаря за консультацією.
Судячи з Ваших відповідей, у Вас є фактори ризику інфікування ВІЛ. Робоча група з питань профілактичних послуг США (USPTF) рекомендує регулярно проходити тестування на ВІЛ. І частіше, якщо у вас з'явилися нові партнери або додаткові фактори ризику. Поговоріть зі своїм лікарем про частоту тестування та можливі додаткові аналізи, виходячи з ваших особистих факторів ризику. Це дозволить підібрати оптимальну програму профілактики та діагностики. Регулярне тестування – важливий крок у своєчасному виявленні та лікуванні ВІЛ-інфекції, що значно знижує ризик ускладнень та передачі інфекції іншим людям.
Пацієнтам із ВІЛ/СНІДом важливо дотримуватися прийому антиретровірусної терапії, яка дозволяє контролювати вірус і підтримувати якісне життя. Обов'язково повідомте свого статевого партнера про наявність ВІЛ, щоб забезпечити безпеку для обох. Сучасне лікування дозволяє значно знизити вірусне навантаження, і за умов правильного лікування ВІЛ-позитивні люди можуть жити довго і повноцінно.
Судячи з ваших відповідей, у вас є фактори ризику інфекцій, що передаються статевим шляхом. Робоча група профілактичних служб США (USPSTF) рекомендує вам пройти тестування на сифіліс.
Виходячи з ваших відповідей, у вас є фактори ризику інфекцій, що передаються статевим шляхом. Робоча група профілактичних служб США (USPSTF) рекомендує вам пройти тестування на інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея).
Особам віком з 18 до 40 років для ранньої виявлення гіпертензії рекомендовано вимірювати кров'яний тиск раз на 3 роки. При виявленні високих показників (140/90 і вище) – зверніться до лікаря для вибору стратегії, яка буде найкращою саме для вас.
Як правильно міряти тиск:
Рівень доказовості А
Вам рекомендовано вимірювати кров'яний тиск раз на рік для раннього виявлення гіпертензії. При виявленні високих показників (140/90 і вище) – зверніться до лікаря для вибору стратегії, яка буде найкращою саме для вас.
Особам віком від 40 років рекомендовано вимірювати кров'яний тиск раз на рік для раннього виявлення гіпертензії. При виявленні високих показників (140/90 і вище) – зверніться до лікаря для вибору стратегії, яка буде найкращою саме для вас.
Якщо у вас артеріальна гіпертензія, важливо регулярно вимірювати артеріальний тиск та дотримуватися призначень лікаря щодо лікування й зміни способу життя. Контролюйте вживання солі, відмовтеся від шкідливих звичок, як-от куріння та надмірне вживання алкоголю, і намагайтеся підтримувати нормальну вагу. Регулярна фізична активність, збалансоване харчування та уникнення стресу допоможуть ефективніше контролювати тиск і знизити ризик ускладнень, таких як інсульт чи інфаркт. Зверніться до лікаря для оцінки Вашого ризику серцево-судинних катастроф.
Згідно з ваших відповідей, вам рекомендовано скринінг дисліпідемії (ліпідограма). Обговоріть із вашим лікарем частоту тестувань і можливі додаткові обстеження на основі ваших особистих факторів ризику. Це дозволить підібрати оптимальну програму профілактики та діагностики. Регулярне тестування є важливим кроком для своєчасного виявлення та лікування, що значно знижує ризик ускладнень. Зверніться до лікаря для оцінки вашого ризику серцево-судинних катастроф.
Рівень доказовості С
Systematic Coronary Risk Evaluation 2 (SCORE2)
Systematic Coronary Risk Evaluation 2-Older Persons (SCORE2-OP)
Згідно з ваших відповідей, ви маєте високий ризик дисліпідемії (порушення обміну жирів). Вам рекомендовано проводити скринінг з 18 та до кінця. Обговоріть із вашим лікарем частоту тестувань і можливі додаткові обстеження на основі ваших особистих факторів ризику. Це дозволить підібрати оптимальну програму профілактики та діагностики. Регулярне тестування є важливим кроком для своєчасного виявлення та лікування, що значно знижує ризик ускладнень. Зверніться до лікаря для оцінки вашого ризику серцево-судинних катастроф.
Systematic Coronary Risk Evaluation 2-Diabetes (SCORE2-Diabetes)
Пацієнти із підвищеним рівнем холестерину скоріш за все потребують прийому спеціальних препаратів. Зверніться до свого лікаря для обговорення плану лікування.
Також важливо включити до вашого раціону більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, здорових жирів, таких як омега-3 та регулярну фізичну активність (30 хвилин в день).Рекомендовано припинити куріння і обмежити вживання алкоголю. Зверніться до лікаря для оцінки Вашого ризику серцево-судинних катастроф.
Systematic Coronary Risk Evaluation 2 (SCORE2) (mdcalc.com)
Згідно з ваших відповідей, вам рекомендовано проводити скринінг цукрового діабету 2 типу (аналіз крові на цукор, або глюкозо-толерантний тест, або глікозильований гемоглобін) 1 раз на 3 роки, за умови нормального результату аналізу. Зверніться за рекомендаціями до свого лікаря.
Згідно з ваших відповідей, ви маєте високий ризик цукрового діабету 2 типу. Вам рекомендовано проводити скринінг з 35 до 70 років, за допомогою будь-якого аналізу (аналіз крові на цукор,або глюкозо-толерантний тест або глікозильований гемоглобін), частіше ніж 1 раз на 3 роки.
Обговоріть із вашим лікарем частоту тестувань і можливі додаткові обстеження на основі ваших особистих факторів ризику. Це дозволить підібрати оптимальну програму профілактики та ранньої діагностики. Регулярне тестування є важливим кроком для своєчасного виявлення та лікування, що значно знижує ризик ускладнень.
Рівень доказовості В
Якщо ви хворієте на цукровий діабет, важливо регулярно контролювати рівень глюкози в крові та дотримуватися рекомендацій лікаря щодо харчування, фізичної активності та прийому ліків. Слід уникати пропуску прийомів їжі та ліків, а також звертатися за медичною допомогою при будь-яких ускладненнях або незвичних симптомах. Регулярні візити до лікаря допоможуть ефективно контролювати стан і запобігти ускладненням.
Усі курці та екс-курці мають підвищений ризик розвитку аневризми аорти, тому для виключення цієї патології Вам рекомендовано одноразово пройти УЗД черевної аорти.
Усі курці та екс-курці мають підвищений ризик розвитку аневризми аорти, тому починаючи з 65 років таким людям показано одноразово пройти УЗД черевної аорти. По досягненню цього віку зверніться щодо цього питання до лікаря.
Вам рекомендовано проходити дослідження щільності кісткової тканини. Зверніться до свого сімейного лікаря.
Вам рекомендовано розпочати скринінг на остеопороз якщо у вас наступила менопауза. Також для визначення ризиків перелому шийки стегна саме у вашому випадку в наступні 10 років рекомендуємо пройти опитування FRAX https://frax.shef.ac.uk/FRAX/tool.aspx?lang=uk Зверніться до свого лікаря для проходження анкетування і обстеження.
Жінкам молодше 65 років, у яких наступила менопауза, та у яких є родичі першої лінії з переломами хребта або стегна, можуть бути в зоні ризику. Зверніться до сімейного лікаря для вирішення питання скринінгу на остеопороз у вашому випадку.
Рішення про проведення скринінгу остеопорозу для чоловіків повинно бути прийняте спільно з лікарем. Важливо дотримуватися збалансованого харчування з достатньою кількістю кальцію та вітаміну D, а також регулярно займатися фізичною активністю, зокрема вправами на витривалість, щоб зміцнити кістки. Для уникнення падінь у побуті слід вжити заходів, таких як усунення небезпечних предметів і використання зручного взуття. Рекомендується використовувати інструменти, такі як FRAX (Fracture Risk Assessment Tool) https://frax.shef.ac.uk/FRAX/tool.aspx?lang=uk, для оцінки ризику переломів. Регулярні медичні огляди допоможуть своєчасно виявити проблеми з кістковою масою та вжити необхідних заходів.
Вегетаріанське харчування підвищує потребу в деяких поживних речовинах, які вимагають особливої уваги при плануванні вашого раціону. До них відносяться залізо, цинк, йод та вітамін B12, кальцій, вітамін D та білок. Важливо забезпечити достатнє їх споживання шляхом включення в раціон різноманітних рослинних джерел. Жінкам після менопаузи та чоловікам старше 70 років слід проходити денситометрію для оцінки ризику остеопорозу. Зверніться до свого лікаря для планування скринінгових обстежень та їх регулярності.
Падіння є поширеною проблемою для людей старше 65 років, але є прості кроки, які ви можете зробити, щоб залишатися в безпеці. Регулярні фізичні вправи, особливо ті, що покращують рівновагу та силу, допоможуть вам почуватися впевненіше на ногах. Також важливо переглянути з лікарем список ліків, які ви приймаєте, оскільки деякі з них можуть викликати запаморочення або підвищити ймовірність падінь. Обов'язково регулярно перевіряйте зір і слух, оскільки вони відіграють важливу роль у тому, щоб ви могли усвідомлювати навколишнє середовище. Вдома невеликі зміни, такі як додавання поручнів у ванній кімнаті, видалення килимів та добре освітлення, можуть мати велике значення. Якщо ви не отримуєте достатньо сонячного світла, поговоріть з лікарем про прийом вітаміну D, щоб зберегти м'язи і кістки міцними. Носіння зручного, неслизького взуття та вирішення проблем зі стопами також допоможуть вам залишатися стійкими.
За результатами анкетування у Вас виявлено високий ризик депресії.
Депресія – це дуже поширений розлад, який може трапитися у будь-кого. Наявність депресії не означає, що людина слабка або ледача.
Негативне ставлення інших (напр., «тобі слід бути сильнішим(-ою)», «зберися») може бути пов'язано з тим, що депресія – це не такий видимий розлад, як перелом або рана. Також існує помилкове уявлення про те, що люди з депресією з легкістю можуть контролювати свої симптоми силою волі.
Люди з депресією часто мають нереалістично негативне ставлення до себе, свого життя та майбутнього. Їхня поточна ситуація може бути дуже складною, але депресія здатна спричинити невиправдані думки про безпорадність та нікчемність. Такі погляди зазвичай змінюються на кращі із полегшенням симптомів депресії.
При депресії поширеними є думки про самоушкодження або суїцид. Якщо ви помічаєте за собою такі думки, то не слід керуватися ними, а негайно треба звернутися за допомогою до члена родини, якому ви довіряєте, друга або медичного працівника.
Говорити про суїцид нормально. Розмови про суїцид не провокують суїцид.
Суїциди можна попереджати.
Наявність епізоду самоушкодження/суїциду є ознакою важкого емоційного дистресу. Людина не бачить альтернативи або рішення. Саме тому важливо негайно надати такій людині підтримку для подолання її емоційних проблем і стресогенних чинників.
Засоби, за допомогою яких можна здійснити самоушкодження (напр., зброя та медикаменти), слід прибрати з дому.
Соціальна мережа, яка включає родину та інших людей, є важливою для надання соціальної підтримки.
Якщо у вас немає людей, до яких можна було б звернутися за підтримкою, можна дзвонити за номером 7333 (гаряча лінія, яка працює цілодобово).
Для остаточного встановлення діагнозу та вибору методу допомоги, який буде найкращим саме для вас, зверніться за допомогою до лікаря.
При депресії поширеними є думки про самоушкодження або суїцид. Якщо ви помічаєте за собою такі думки, то не слід керуватися ними, а потрібно сказати про них особі, якій ви довіряєте, та одразу звернутися за допомогою. Якщо у вас немає людей, до яких можна було б звернутися за підтримкою, можна дзвонити за номером 7333 (гаряча лінія, яка працює цілодобово).
За результатами анкетування депресія у вас є малоймовірною.
Деякі факти про депресію:
При депресії поширеними є думки про самоушкодження або суїцид. Крім депресії, їх причиною можуть бути різні стани, як от сильний стрес, хронічний біль тощо. Якщо Ви помічаєте за собою такі думки, то не слід керуватися ними, а негайно треба звернутися за допомогою до члена родини, якому ви довіряєте, друга або медичного працівника.
За результатами анкетування депресія у Вас є малоймовірною.
Згідно з міжнародними рекомендаціями людині варто пройти оцінку на депресію, якщо у неї наявні:
Якщо у вас наявні деякі з вищевказаних симптомів – зверніться до лікаря для точного встановлення діагнозу.
У вас є ризик розвитку колоректального раку. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Особам віком 45-75 років з метою ранньої діагностики раку кишечника рекомендовано проведення одного або декількох з наступних обстежень:
Для вибору тактики, яка найкраще підходить саме вам, проконсультуйтеся з лікарем.
Рівень доказовості А, В
У вас є ризик розвитку колоректального раку. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Для визначення доцільності проведення ранньої діагностики колоректального раку саме у вашому випадку проконсультуйтеся з лікарем.
Ви маєте підвищений ризик розвитку колоректального раку. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Для ранньої діагностики раку кишечника у вашому випадку рекомендовано проведення одного з наступних обстежень:
Для вибору оптимального плану обстежень, який враховуватиме вашу сімейну історію та найкраще підійде саме для вас, проконсультуйтеся з лікарем.
Люди із запальними захворюваннями кишечника (неспецифічним виразковим колітом, хворобою Крона) мають вищий ризик розвитку колоректального раку. Тому для більшості пацієнтів з метою раннього виявлення цієї патології рекомендовано проведення колоноскопії 1 раз на 1-3 роки, починаючи з 8-го року від початку захворювання. Для вибору тактики, яка найкраще підходить саме Вам, проконсультуйтеся з лікарем.
Вам потрібно пройти скринінг на рак легень – комп'ютерну томографію низької дози. Зверніться до свого лікаря.
Рівень доказів В
Ви маєте підвищений ризик розвитку раку легень в майбутньому. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження (низькодозове КТ легень) навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Також відмова від куріння є однією з найефективніших стратегій для зниження ризику захворювання. Обговоріть із лікарем оптимальний план обстежень, враховуючи вашу сімейну історію.
Пацієнти які палять тривало, більше ніж 20 пачко- років або кинули палити менше ніж 15 років тому мають підвищений ризир розвитку раку легень. Будь ласка, зверністься за консультацією до свого сімейного лікаря для обговорення старту скинінгу даного захворювання
Жінкам із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) важливо регулярно консультуватися з лікарем, оскільки це захворювання є фактором ризику розвитку інших серйозних станів. Рекомендується пройти обстеження на цукровий діабет (контроль рівня глюкози в крові). Також необхідно регулярно вимірювати артеріальний тиск для виявлення гіпертонії та проводити скринінг дисліпідемії. Важливо контролювати вагу, займатися регулярною фізичною активністю та дотримуватися збалансованого харчування з низьким вмістом простих вуглеводів і високим вмістом клітковини. Пам'ятайте, обираючи довготривалі стратегії здорового способу життя, ви зберігаєте здоров’я.
Ви маєте підвищений ризик розвитку раку молочної залози. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Обговоріть із лікарем оптимальний план обстежень, враховуючи вашу сімейну історію.
Якщо у вас діагностовано безпліддя, то ви маєте підвищений ризик розвитку раку молочної залози та серцево-судинних захворювань. Важливо проконсультуватися з лікарем щодо скринінгу цих захворювань.
Враховуючи високу поширеність транзиторної ВПЛ-інфекції серед молодих жінок, первинний скринінг РШМ у віці від 21 до 24 років проводиться тільки шляхом ЦДШМ.
Для рутинного скринінгу РШМ, за інформованої згоди пацієнтки, рекомендовано проводити ко-тестування (тестування на ВПЛ у поєднанні з ЦДШМ) у жінок віком 25-65 років кожні 5 років.
Оперативна група з профілактичних послуг Сполучених Штатів (USPSTF) рекомендує, що рішення про проведення скринінгу раку передміхурової залози всім чоловікам віком 55-69 років повинне бути прийняте разом із лікарем.
У вас підвищений ризик розвитку раку простати. Обговоріть з лікарем оптимальний план скринінгу, враховуючи вашу сімейну історію.
Ви маєте підвищений ризик розвитку раку передміхурової залози в майбутньому. Рекомендується проходити регулярні скринінгові обстеження навіть якщо немає симптомів. Це дозволить вчасно виявити можливі зміни та розпочати лікування на ранніх стадіях. Обговоріть із лікарем оптимальний план обстежень, враховуючи вашу сімейну історію.
Пацієнтам з онкологічними захворюваннями важливо дотримуватися плану лікування під пильним наглядом лікаря. Наразі сучасні методи лікування, такі як хіміотерапія, імунотерапія та таргетне лікування, є досить ефективними. Крім того, рак може бути фактором ризику для інших захворювань, таких як серцево-судинні, легеневі або інфекційні хвороби. Тому варто звернути особливу увагу на загальний стан здоров'я. Також важливо регулярно проходити обстеження на інші види раку, оскільки ризик розвитку нових онкологічних захворювань може бути підвищеним.